سيم زيكزاگ

سيم زيكزاگ

سيم زيكزاگ

چگونه باريك متال متولد شد

"همه مي خواهند يك لاغر!" تبليغات تلويزيوني اصلي را براي اين اسباب بازي نمادين در دهه 1950 فرياد زدند ، و اين واقعيت هنوز هم صادق است. اين چشمه ساده و در عين حال قانع كننده از فولاد نسل هاي جوان و پير را سرگرم كرده است - اما چگونه به وجود آمد و چگونه ساخته شده اند؟

جعبه باريك و باريك
چشمه هاي الهام
داستان از سال 1943 شروع مي شود وقتي مهندس نيروي دريايي ريچارد جيمز در تلاش بود تا راهي براي استفاده از چشمه هاي فلزي براي محافظت از تجهيزات حساس در برابر حركت ناگهاني در هنگام دريا ايجاد كند. در طول راه ، او يكي از چشمه ها را از روي قفسه كوبيد و متوجه شد كه "در طول يك كتابچه" ، روي يك ميز و سپس روي زمين و قبل از ايستادن كامل روي آن ، "قدم مي زند".

اين جايي است كه الهام گرفت. او استدلال كرد كه اگر نسخه كوچكي از اين چشمه را بسازد كه به آن روش غافلگيرانه منتقل شود ، مي تواند اسباب بازي بچه هاي مقاومت ناپذيري براي بچه ها بسازد.

به خانه برگشت ، ريچارد با چشمه هاي فلزي از هر شكل و اندازه شروع به چسبيدن به چيزي نمود كه انعطاف پذير باشد تا بتواند آزادانه حركت كند ، از استحكام لازم براي پايداري برخوردار بوده و وزن و قدرت كافي براي بازي بچه ها داشت. اوه ، و همچنين بايد به اندازه كافي ارزان براي توليد انبوه باشد.

وي پس از چندين سال آزمايش و خطا ، وي به همراه همسرش بتي كه در ابتدا به اين ايده شكاك بودند ، روي طراحي يك پشته بلند دو و نيم اينچي از فولاد سوئدي درجه يك آبي و سياه با درجه بالا با 98 سيم پيچ حل و فصل كردند. با دادن يك گوه ساده در بالاي راه پله ، اين حركت جادويي را مشاهده مي كند. بتي آن را Slinky لقب داد و حاضر شد جهان را به دست بگيرد.

استيل اصلي باريك
بردنش به خيابان
آنها با وام بانكي 500 دلاري ، يك فروشگاه محلي ماشينكاري فولاد را استخدام كردند تا توليد اوليه 400 دستگاه را كه آنها با دست بسته بندي مي كردند توليد كنند و به خرده فروشان محلي برسانند. علاقه اوليه كم بود ، تا اينكه يك فروشگاه - گيمبلس در فيلادلفيا - موافقت كرد كه اين جفت ارز بتواند در بخش اسباب بازي هاي خود تظاهرات كند.

هنگامي كه بچه ها Slinky را در حال حركت مي ديدند ، قلاب مي شدند. 400 واحد در مدت زمان كمتر از دو ساعت فروخته شدند و اين زوج از اين موفقيت اوليه استفاده كردند تا Slinky را به نمايشگاه اسباب بازي سال 1946 ببرند و در آنجا به يك ضربه شايسته تبديل شد.


چگونه Slinkys ساخته مي شود
بلافاصله پس از موفقيت ، ريچارد جيمز ماشيني را ساخت كه مي تواند Slinky جديدي را در عرض چند ثانيه ايجاد كند و خط توليد آنها را براي چند دهه نگه داشت.

ابتدا ، يك سيم فولادي بهاري خوب ، ساخته شده از يك فولاد كربن بالا با روكش اندازه اي به قطر بيش از دهم سانتي متر ، در يك دستگاه تغذيه مي شود. هر باريك از بيش از بيست متر سيم ساخته شده است ، به شكل كوچك فشرده مي شود.

دستگاه قبل از برش در طول مناسب ، آن را در انتهاي خود متلاطم كرده و باد مي كند. يك دوك نخ ريسي براي باد كردن سيم به شكل از پيش تعيين شده براي يكنواخت نگه داشتن آن استفاده مي شود. سيم بهار با كيفيت خوب ، يك بار زخم شده ، هرگز شكل خود را از دست نمي دهد.

اين يك فرآيند ساده است و در حالي كه ممكن است مواد با گذشت زمان تغيير كرده باشند ، همان روش اصلي براي توليد آنها ثابت قدم است.

فولاد قديمي لاغر
در حال حركت لاغر
بنابراين ، دقيقاً چطور Slinkys كار مي كند؟

Slinky بيش از يك قطعه از فولاد خم شده است - نمونه اي پيچيده از فيزيك در عمل است.

با استفاده از سيم پيچ هاي زياد ، حركتي كه در يك انتهاي Slinky اتفاق مي افتد (تا چند ثانيه بسته به ميزان نيرويي كه اعمال مي شود) طول مي كشد تا به انتهاي ديگر برسد. اين امر به عنوان حركت موج شناخته مي شود.

علاوه بر اين ، مركز ثقل در يك Slinky پايين تر از يك كويل سفت و سخت با همان اندازه است. اين بدان معني است كه وقتي به بالاي Slinky ضربه مي زنيد ، انتهاي بالايي تقريباً مستقل از انتهاي پايين حركت مي كند ، و نيروي جاذبه تمام راه را از طريق سيم پيچ منتقل مي كند تا به نظر برسد كه در حال قدم زدن است.

سرانجام ، مركز ثقل پايين ، Slinky را به صورت صاف نگه مي دارد تا حركت خود را از دست ندهد ، بنابراين براي استفاده بعدي آماده است.

لاغر امروز
حتي با وجود ارزان تر شدن وسايل و تجهيزات پيشرفته هر ساله ، Slinkys امروزه هنوز در قفسه هاي فروشگاه در سراسر جهان يافت مي شود. در سال 1998 بتي جيمز ، كه 30 سال پيش از طلاق ريچارد ، اين شركت را به عهده گرفته بود ، پس از جمع آوري 300 ميليون فروش اسليمي در سطح جهان ، اين شركت را فروخت.

در اين مدت تغييرات Slinky زيادي وجود داشته است كه به بازار آسيب ديده است ، از جمله:

Slinky Dog ، همانطور كه در سري فيلم هاي Toy Story محبوب شد
پلاستيك باريك ، كه از آن ايمن تر بودند و در رنگ هاي وحشي متنوعي قرار مي گرفتند
چشم هاي ديوانه و باريك ، يك جفت شيشه اي با چشم هاي متحرك
The Slinky گواهي بر اين است كه چگونه يك ايده ساده به همراه يك نكته ارزان قيمت و بازاريابي هوشمندانه ، هنوز هم مي تواند امروز لطف پيدا كند. در ShapeCUT همه ما در مورد ايده جالب شما در بين جمعيت هستيم ، بنابراين امروز با ما تماس بگيريد تا ببينيد چگونه مي توانيم به كسب و كار شما كمك كنيم تا بعدي Slinky شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۷:۴۲ | نویسنده : zigzagwire | نظرات (0)نظرات (0)

2205 انتخاب طلايي براي ارتقاء فولاد

دو ستون شستشو فولاد ضد زنگ

دوبلكس 2205 به طول 12 متر در يك پروژه جايگزيني در معادن طلاي تلفيقي Kalgoorlie در غرب استراليا نصب شده اند.

از ستون هاي شستشو در فرآيند متتالورژي استخراج طلا از كربن استفاده مي شود.

كربن آغشته به طلا به طور داغ با سيانيد سوز آور در ستون هاي شستشو شسته مي شود تا طلا را از كربن حل كند. محلول طلا در حالي كه كربن بي ثمر در ستونها باقي مي ماند دور مي شود و براي استفاده مجدد از آن خارج مي شود.

ستون ها دماي 140 درجه سانتيگراد را نگه داشته و تحت فشار 550 كيلوپاسكال (KPa) كار مي كنند.

ستونهاي قبلي ، ساخته شده از فولاد ضد زنگ درجه 304 ، به دليل خوردگي گودال ناشي از كلريدهاي حمل شده در آب فرايند ، همراه با خوردگي فرسايش در سطح داخلي ، شروع به خرابي كردند. اين مخازن براي مدت پنج سال در خدمت بودند.

تهيه كننده فولاد ضد زنگ

عضو ASSDA Sandvik استراليا ، با يك مشاور همكاري كرد تا يك درجه مناسب تر از فولاد ضد زنگ براي پيدا كردن كار پيدا كند

2205 به دليل توانايي مقاومت در برابر حمله كلريد ، مقاومت بالاتري را انتخاب كرد. اين درجه همچنين نسبت به درجه 304 سختي را بهبود بخشيده است ، در نتيجه مقاومت بهتري در برابر فرسايش كربن فعال ايجاد مي كند.

آدريان روول ، مهندس مكانيك معادن طلا تلفيقي Kalgoorlie ، گفت: تغيير درجه براي تلاش براي اطمينان از ستون هاي ماندگاري معدن انجام شده است.

آقاي روول گفت: "اين كارخانه براي 15 تا 20 سال ديگر برنامه ريزي شده است." "با جابجايي به 2205 پيش بيني مي كنيم كه ستون ها آنقدر طولاني بمانند."

ساخته شده توسط عضو ASSDA خدمات تخصصي مهندسي (WA) Pty Ltd ، ستون ها از 2205 فولاد ضد زنگ دوبلكس ساخته شده اند
صفحه 8 ميلي متر ، كه موجب صرفه جويي در وزن قابل توجهي نسبت به كشتي اصلي 10 ميلي متر درجه 304 شد. ستونها به AS 1210 كلاس 28 مخازن تحت فشار با حداكثر دماي طراحي 150 درجه سانتيگراد ساخته شدند.

هر ستون شستشو به طول 12.4 متر ، قطر 1.7 متر و به صورت عمودي قرار دارد.

فولاد ضد زنگ براي گسترش

و ارتقاء امكانات در شراب سازي Cape Clairault در منطقه رودخانه مارگارت غربي استراليا استفاده شده است.

اين پروژه شامل نصب چهار دستگاه تخمير قيف شراب قرمز 5 هزار ليتري ، چهار مخزن ذخيره 1200 ليتري و يك مخزن ذخيره شراب سفيد 4 هزار و 500 ليتري و به روزرساني 15 مخزن موجود با ظرفيت 1 000 تا 12 000 ليتر است.

هر قيف از كف شيب دار 20 درجه برخوردار است تا امكان تخليه كامل پس از سرويس فراهم شود. اين طرح نياز به تميز كردن دستي را كاهش مي دهد ، يك عمل بالقوه خطرناك به دليل ايجاد دي اكسيد كربن در فضاي مخزن محصور.

مخازن ذخيره شراب سفيد داراي يك مخروط پايين ، همچنين براي زهكشي ، و يك سيستم گرمايش / سرمايش قابل كنترل با دو قطعه ساخته شده از ورق حفره با فشار بالا از فولاد ضد زنگ درجه 316 ساخته شده است. اگر مخزن فقط نيمي از آن پر باشد ، تبريد فقط از طريق صفحه حفره پايين قابل پمپ است.

بشقاب حفره ، ساخته شده توسط عضو AScraft محصولات Simcraft محصولات همچنين براي توزيع بيشتر آب نمك خنك كننده ، داراي نورهاي خارج از مركز است.

براي تبديل مخازن موجود شراب سازي از انبار به تخمير ، صفحه حفره اي با فشار بالا و كاوشگر دما براي تثبيت سرما اضافه مي شود ، در حالي كه يكي از مخزن هاي 5000 ليتري به يك قيف تخمير تبديل مي شد.

مخازن از جنس استيل ضد زنگ درجه 316 در سيم پيچ ساخته و به روزرساني شده اند ، و تمام اسيدهاي جوشكاري شده با پوليش پس از ساخت تميز مي شوند تا از مقاومت در برابر خوردگي بيشتر اطمينان حاصل شود.

مخازن در بخشهايي ساخته شده و سپس به هم مي پيوندند ، يكي در بالاي ديگري جمع مي شود. از جوش هاي پلاگين براي كاهش خطر ترك خوردگي در نقاط تماس و براي بهبود مقاومت در برابر خوردگي استفاده شد.

محصولات Simcraft همه ساخت اين پروژه را به عهده گرفت. اجزاي استنلس استيل و فولاد ضد زنگ مخازن توسط عضو ASSDA تهيه شد


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۹ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۱:۱۶ | نویسنده : zigzagwire | نظرات (0)نظرات (0)

تكنولوژي CNC و ساخت فلز

ماشينهاي CNC (كنترل عدد كامپيوتري) ابزارهاي خودكار هستند كه توسط دستورات برنامه ريزي شده با كامپيوتر طراحي شده اند كه همچنين نقش مهمي در مديريت آنها دارند.

توسعه تاريخي تكنولوژي CNC

تكنولوژي CNC شروع به توسعه در 40s و 50s از قرن گذشته. تكنولوژي كنترل عددي شناخته شده در آن زمان بر اساس ابزار و ماشين آلات مورد استفاده در پردازش مواد بود.

سرو موتورهايي كه حركاتشان را كنترل مي كردند به اين موارد اضافه شده است. نقطه عطف در توسعه دستگاه هاي CNC، و همچنين در تغيير فرايند توليد، توسعه رايانه ها و الكترونيك به طور كلي است.

چنين نوآوري ها و تكنولوژي به شما اين امكان را مي دهد كه دستورات برنامه را از كامپيوتر خود به طور مستقيم به دستگاه اي كه مستقيما آنها را اجرا مي كند، ارسال كنيد.

اولين دستگاه CNC در آمريكا در موسسه فناوري ماساچوست (M.I.T) توليد شد و اين يك نقطه عطف عمده در فرايند توليد بود. بر خلاف دستگاه هاي كامپيوتري امروز، اين دستگاه با روبان كاغذي حفر مورد استفاده قرار گرفت. يكي از كنجكاوي مربوط به آنها مربوط به واحد مديريتي است كه از دستگاه CNC بزرگتر است. از آن به بعد، تكنولوژي CNC پيشرفت مي كند و بيشتر و بيشتر پيشرفته مي شود، بنابراين تقريبا غيرممكن است كه يك پارك ماشين مدرن بدون CNC تصور شود.

 

مزاياي استفاده از تكنولوژي CNC

توليد امروز ساخت فلز بدون استفاده از تكنولوژي CNC غير قابل تصور است. مزاياي استفاده از دستگاه هاي CNC بسيار زياد است. بعضي از آنها در انعطاف پذيري فرآيند ماشينكاري (به ويژه با فرزكاري و حفاري CNC)، دقت و سرعت پردازش (برش CNC) منعكس شده است.

با اين وجود يكي از مهمترين و مهمترين مزيت استفاده از دستگاه CNC در ساخت فلز، اين واقعيت است كه CNC مي تواند عمليات چندگانه را در يك چرخه تك كار انجام دهد.

براي مثال شما مي توانيد مركز CNC را براي انجام مسطح كردن، حفاري و فرزكاري برنامه ريزي كنيد و همه چيز را مي توان در يك برنامه يكپارچه كرد.

 

چگونه CNC صنعت فلز را تغيير داد؟

زمان جزء بسيار مهم در كسب و كار است. با استفاده ازساخت فلز ماشين آلات CNC، زمان لازم براي ايجاد موقعيت هاي فردي بسيار كاهش مي يابد. علاوه بر اين، پردازش CNC سرعت پردازش را افزايش مي دهد و پردازش تكراري نياز به راه اندازي ساده برنامه دارد.

از سوي ديگر، پردازش كلاسيك بدون استفاده از تكنولوژي CNC مستلزم تنظيم كامل ابزار و ماشين آلات در طول بازخواني است. علاوه بر اين، با استفاده از تكنولوژي CNC، حجم پارك ماشين كاهش مي يابد، اما كيفيت محصول نهايي افزايش مي يابد و اكنون مي توان يك دستگاه را براي ايجاد يك موقعيت واحد استفاده كرد، در حالي كه در گذشته چندين مورد نياز بود.

با اين حال، با مزاياي آشكار فن آوري CNC و ماشينكاري CNC، برخي از مشكلات نيز وجود دارد. معايب مربوط به هزينه بالاي اين فن آوري است، بنابراين تنها شركت هاي بزرگ و توسعه مي توانند سيستم CNC را بدست آورند.

يكي ديگر از ضعف ها، نياز به دانش خاص كاركنان مربوط به دانش برنامه نويسي است.

تكنولوژي CNC براي چه كاربردي است؟

تكنولوژي CNC مي تواند در عمليات مختلف مربوط به ساخت فلز و ساير مواد مورد استفاده قرار گيرد.

معروف ترين و رايج ترين كاربرد اين نوع فن آوري، تبديل يا فرزكاري است.

كاربرد CNC فرزكاري در ساخت فلز دقت بالا و سرعت را فراهم مي كند. كه از سوي ديگر توسط دستگاه تراشكاري معمولي ارائه نمي شود. از سوي ديگر، تكنولوژي CNC در طول برش ساخت فلز، برش پلاسما، برش جت برقي، سنگ زني، حفاري و غيره اعمال مي شود.

علاوه بر كاربرد آن در مهندسي و متالورژي، تكنولوژي CNC در تع   دادي از صنايع ديگر نيز كاربرد دارد. يك مثال صنعت چوب است كه در آن CNC براي مقاصد مشابه يا مشابه با ساخت فلزاستفاده مي شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۱:۴۳:۱۳ | نویسنده : zigzagwire | نظرات (0)نظرات (0)
[ ۱ ]
<<         >>


.: Weblog Themes By ttblog.ir:.