سیم زیکزاگ

سیم زیکزاگ

سیم زیکزاگ

تکنولوژی CNC و ساخت فلز

ماشینهای CNC (کنترل عدد کامپیوتری) ابزارهای خودکار هستند که توسط دستورات برنامه ریزی شده با کامپیوتر طراحی شده اند که همچنین نقش مهمی در مدیریت آنها دارند.

توسعه تاریخی تکنولوژی CNC

تکنولوژی CNC شروع به توسعه در 40s و 50s از قرن گذشته. تکنولوژی کنترل عددی شناخته شده در آن زمان بر اساس ابزار و ماشین آلات مورد استفاده در پردازش مواد بود.

سرو موتورهایی که حرکاتشان را کنترل می کردند به این موارد اضافه شده است. نقطه عطف در توسعه دستگاه های CNC، و همچنین در تغییر فرایند تولید، توسعه رایانه ها و الکترونیک به طور کلی است.

چنین نوآوری ها و تکنولوژی به شما این امکان را می دهد که دستورات برنامه را از کامپیوتر خود به طور مستقیم به دستگاه ای که مستقیما آنها را اجرا می کند، ارسال کنید.

اولین دستگاه CNC در آمریکا در موسسه فناوری ماساچوست (M.I.T) تولید شد و این یک نقطه عطف عمده در فرایند تولید بود. بر خلاف دستگاه های کامپیوتری امروز، این دستگاه با روبان کاغذی حفر مورد استفاده قرار گرفت. یکی از کنجکاوی مربوط به آنها مربوط به واحد مدیریتی است که از دستگاه CNC بزرگتر است. از آن به بعد، تکنولوژی CNC پیشرفت می کند و بیشتر و بیشتر پیشرفته می شود، بنابراین تقریبا غیرممکن است که یک پارک ماشین مدرن بدون CNC تصور شود.

 

مزایای استفاده از تکنولوژی CNC

تولید امروز ساخت فلز بدون استفاده از تکنولوژی CNC غیر قابل تصور است. مزایای استفاده از دستگاه های CNC بسیار زیاد است. بعضی از آنها در انعطاف پذیری فرآیند ماشینکاری (به ویژه با فرزکاری و حفاری CNC)، دقت و سرعت پردازش (برش CNC) منعکس شده است.

با این وجود یکی از مهمترین و مهمترین مزیت استفاده از دستگاه CNC در ساخت فلز، این واقعیت است که CNC می تواند عملیات چندگانه را در یک چرخه تک کار انجام دهد.

برای مثال شما می توانید مرکز CNC را برای انجام مسطح کردن، حفاری و فرزکاری برنامه ریزی کنید و همه چیز را می توان در یک برنامه یکپارچه کرد.

 

چگونه CNC صنعت فلز را تغییر داد؟

زمان جزء بسیار مهم در کسب و کار است. با استفاده ازساخت فلز ماشین آلات CNC، زمان لازم برای ایجاد موقعیت های فردی بسیار کاهش می یابد. علاوه بر این، پردازش CNC سرعت پردازش را افزایش می دهد و پردازش تکراری نیاز به راه اندازی ساده برنامه دارد.

از سوی دیگر، پردازش کلاسیک بدون استفاده از تکنولوژی CNC مستلزم تنظیم کامل ابزار و ماشین آلات در طول بازخوانی است. علاوه بر این، با استفاده از تکنولوژی CNC، حجم پارک ماشین کاهش می یابد، اما کیفیت محصول نهایی افزایش می یابد و اکنون می توان یک دستگاه را برای ایجاد یک موقعیت واحد استفاده کرد، در حالی که در گذشته چندین مورد نیاز بود.

با این حال، با مزایای آشکار فن آوری CNC و ماشینکاری CNC، برخی از مشکلات نیز وجود دارد. معایب مربوط به هزینه بالای این فن آوری است، بنابراین تنها شرکت های بزرگ و توسعه می توانند سیستم CNC را بدست آورند.

یکی دیگر از ضعف ها، نیاز به دانش خاص کارکنان مربوط به دانش برنامه نویسی است.

تکنولوژی CNC برای چه کاربردی است؟

تکنولوژی CNC می تواند در عملیات مختلف مربوط به ساخت فلز و سایر مواد مورد استفاده قرار گیرد.

معروف ترین و رایج ترین کاربرد این نوع فن آوری، تبدیل یا فرزکاری است.

کاربرد CNC فرزکاری در ساخت فلز دقت بالا و سرعت را فراهم می کند. که از سوی دیگر توسط دستگاه تراشکاری معمولی ارائه نمی شود. از سوی دیگر، تکنولوژی CNC در طول برش ساخت فلز، برش پلاسما، برش جت برقی، سنگ زنی، حفاری و غیره اعمال می شود.

علاوه بر کاربرد آن در مهندسی و متالورژی، تکنولوژی CNC در تع   دادی از صنایع دیگر نیز کاربرد دارد. یک مثال صنعت چوب است که در آن CNC برای مقاصد مشابه یا مشابه با ساخت فلزاستفاده می شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


تاریخ : ۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۱:۴۳:۱۳ | نویسنده : zigzagwire | نظرات (0)نظرات (0)
[ ]
<<         >>


.: Weblog Themes By ttblog.ir:.