سیم زیکزاگ

سیم زیکزاگ

سیم زیکزاگ

چگونه باریک متال متولد شد

"همه می خواهند یک لاغر!" تبلیغات تلویزیونی اصلی را برای این اسباب بازی نمادین در دهه 1950 فریاد زدند ، و این واقعیت هنوز هم صادق است. این چشمه ساده و در عین حال قانع کننده از فولاد نسل های جوان و پیر را سرگرم کرده است - اما چگونه به وجود آمد و چگونه ساخته شده اند؟

جعبه باریک و باریک
چشمه های الهام
داستان از سال 1943 شروع می شود وقتی مهندس نیروی دریایی ریچارد جیمز در تلاش بود تا راهی برای استفاده از چشمه های فلزی برای محافظت از تجهیزات حساس در برابر حرکت ناگهانی در هنگام دریا ایجاد کند. در طول راه ، او یکی از چشمه ها را از روی قفسه کوبید و متوجه شد که "در طول یک کتابچه" ، روی یک میز و سپس روی زمین و قبل از ایستادن کامل روی آن ، "قدم می زند".

این جایی است که الهام گرفت. او استدلال کرد که اگر نسخه کوچکی از این چشمه را بسازد که به آن روش غافلگیرانه منتقل شود ، می تواند اسباب بازی بچه های مقاومت ناپذیری برای بچه ها بسازد.

به خانه برگشت ، ریچارد با چشمه های فلزی از هر شکل و اندازه شروع به چسبیدن به چیزی نمود که انعطاف پذیر باشد تا بتواند آزادانه حرکت کند ، از استحکام لازم برای پایداری برخوردار بوده و وزن و قدرت کافی برای بازی بچه ها داشت. اوه ، و همچنین باید به اندازه کافی ارزان برای تولید انبوه باشد.

وی پس از چندین سال آزمایش و خطا ، وی به همراه همسرش بتی که در ابتدا به این ایده شکاک بودند ، روی طراحی یک پشته بلند دو و نیم اینچی از فولاد سوئدی درجه یک آبی و سیاه با درجه بالا با 98 سیم پیچ حل و فصل کردند. با دادن یک گوه ساده در بالای راه پله ، این حرکت جادویی را مشاهده می کند. بتی آن را Slinky لقب داد و حاضر شد جهان را به دست بگیرد.

استیل اصلی باریک
بردنش به خیابان
آنها با وام بانکی 500 دلاری ، یک فروشگاه محلی ماشینکاری فولاد را استخدام کردند تا تولید اولیه 400 دستگاه را که آنها با دست بسته بندی می کردند تولید کنند و به خرده فروشان محلی برسانند. علاقه اولیه کم بود ، تا اینکه یک فروشگاه - گیمبلس در فیلادلفیا - موافقت کرد که این جفت ارز بتواند در بخش اسباب بازی های خود تظاهرات کند.

هنگامی که بچه ها Slinky را در حال حرکت می دیدند ، قلاب می شدند. 400 واحد در مدت زمان کمتر از دو ساعت فروخته شدند و این زوج از این موفقیت اولیه استفاده کردند تا Slinky را به نمایشگاه اسباب بازی سال 1946 ببرند و در آنجا به یک ضربه شایسته تبدیل شد.


چگونه Slinkys ساخته می شود
بلافاصله پس از موفقیت ، ریچارد جیمز ماشینی را ساخت که می تواند Slinky جدیدی را در عرض چند ثانیه ایجاد کند و خط تولید آنها را برای چند دهه نگه داشت.

ابتدا ، یک سیم فولادی بهاری خوب ، ساخته شده از یک فولاد کربن بالا با روکش اندازه ای به قطر بیش از دهم سانتی متر ، در یک دستگاه تغذیه می شود. هر باریک از بیش از بیست متر سیم ساخته شده است ، به شکل کوچک فشرده می شود.

دستگاه قبل از برش در طول مناسب ، آن را در انتهای خود متلاطم کرده و باد می کند. یک دوک نخ ریسی برای باد کردن سیم به شکل از پیش تعیین شده برای یکنواخت نگه داشتن آن استفاده می شود. سیم بهار با کیفیت خوب ، یک بار زخم شده ، هرگز شکل خود را از دست نمی دهد.

این یک فرآیند ساده است و در حالی که ممکن است مواد با گذشت زمان تغییر کرده باشند ، همان روش اصلی برای تولید آنها ثابت قدم است.

فولاد قدیمی لاغر
در حال حرکت لاغر
بنابراین ، دقیقاً چطور Slinkys کار می کند؟

Slinky بیش از یک قطعه از فولاد خم شده است - نمونه ای پیچیده از فیزیک در عمل است.

با استفاده از سیم پیچ های زیاد ، حرکتی که در یک انتهای Slinky اتفاق می افتد (تا چند ثانیه بسته به میزان نیرویی که اعمال می شود) طول می کشد تا به انتهای دیگر برسد. این امر به عنوان حرکت موج شناخته می شود.

علاوه بر این ، مرکز ثقل در یک Slinky پایین تر از یک کویل سفت و سخت با همان اندازه است. این بدان معنی است که وقتی به بالای Slinky ضربه می زنید ، انتهای بالایی تقریباً مستقل از انتهای پایین حرکت می کند ، و نیروی جاذبه تمام راه را از طریق سیم پیچ منتقل می کند تا به نظر برسد که در حال قدم زدن است.

سرانجام ، مرکز ثقل پایین ، Slinky را به صورت صاف نگه می دارد تا حرکت خود را از دست ندهد ، بنابراین برای استفاده بعدی آماده است.

لاغر امروز
حتی با وجود ارزان تر شدن وسایل و تجهیزات پیشرفته هر ساله ، Slinkys امروزه هنوز در قفسه های فروشگاه در سراسر جهان یافت می شود. در سال 1998 بتی جیمز ، که 30 سال پیش از طلاق ریچارد ، این شرکت را به عهده گرفته بود ، پس از جمع آوری 300 میلیون فروش اسلیمی در سطح جهان ، این شرکت را فروخت.

در این مدت تغییرات Slinky زیادی وجود داشته است که به بازار آسیب دیده است ، از جمله:

Slinky Dog ، همانطور که در سری فیلم های Toy Story محبوب شد
پلاستیک باریک ، که از آن ایمن تر بودند و در رنگ های وحشی متنوعی قرار می گرفتند
چشم های دیوانه و باریک ، یک جفت شیشه ای با چشم های متحرک
The Slinky گواهی بر این است که چگونه یک ایده ساده به همراه یک نکته ارزان قیمت و بازاریابی هوشمندانه ، هنوز هم می تواند امروز لطف پیدا کند. در ShapeCUT همه ما در مورد ایده جالب شما در بین جمعیت هستیم ، بنابراین امروز با ما تماس بگیرید تا ببینید چگونه می توانیم به کسب و کار شما کمک کنیم تا بعدی Slinky شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


تاریخ : ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۷:۴۲ | نویسنده : zigzagwire | نظرات (0)نظرات (0)
[ ]
<<         >>


.: Weblog Themes By ttblog.ir:.