سیم زیکزاگ

سیم زیکزاگ

سیم زیکزاگ

فولادهای تقویت کننده: سازنده آرماتور ، پریمیوم

فولادهای تقویت کننده: سازنده آرماتور ، پریمیوم


Empresa Grupo Intl * از بیست شرکت تشکیل شده است که به نوبه خود به چندین نهاد تقسیم می شوند. این گروه در سه قاره حضور دارد. فعالیت اصلی تجارت آن مربوط به استخراج سنگ آهن برای تولید فولاد بلند است. برخی از شرکتهای این شرکت از فولاد تقویت کننده تولید می کنند: Empresa Arm * در 18 سایت از فلز برش و خم تولید می کند ، که سه نوع آن نیز مش سیم مخصوص جوش داده شده را طراحی و تولید می کند. Empresa Malla * مش استاندارد را در یک سایت واحد تولید می کند.

حجم کل تولید تقریباً 50،000 تن در ماه از فولاد برش خورده و خمیده ، 10000 تن مش استاندارد و 3،000 تن مش مخصوص است.
تجهیزات آنها از یک محل تولید به محل دیگر متفاوت است ، اما شامل چندین دستگاه خودکار است.

مواد اولیه این شرکت توسط شرکت Grup Grupo Intl * تهیه شده است.

 

الزامات توضیحات پروژه فولادی


تیم مدیریت مسئول پروژه نرم افزاری کلیه نیازمندیهای بخشهای مختلف شعب گروه را شناسایی کرد. عناصر اساسی برای پنج بخش اصلی مشخص شد: مدیریت ، طراحی و مهندسی ، گروه تولید ، اداره لجستیک و دپارتمان دارایی.مدیریت ابزاری را برای مدیریت فعالیتهای چند سایت و همچنین ادغام کلیه داده ها در آمارهای موقت می خواست. محدودیتهای ناشی از تنوع واحدها ، ارزها ، مکانها و زبانهایی که باید مورد توجه قرار گیرند. علاوه بر این ، ضروری است که در مناطق کلیدی فرآیند کلی ، چک ها انجام شود ، به عنوان مثال ، بررسی خودکار اعتبار اعتبار قیمت فروش توسط مدیر فروش اگر مجموع بیش از مقدار مشخصی باشد ، تعیین می شود. برای انتقال این نیازها به کارخانه گروه پیش بینی بلند مدت از مواد اولیه ضروری است و بنابراین بهتر است چرخه های چرخشی را به قطر ساماندهی کنید.
 
دپارتمان طراحی و مهندسی می خواهد ورود اطلاعات لیست ها را که براساس نقشه ها تهیه می شوند ، تسهیل کند. برای این کار ، فایلهای CAD آنها باید به صورت دیجیتالی اسکن شوند تا صورتحساب مواد (BOM) به صورت خودکار در بسته نرم افزاری استخراج شوند. طراحی تابلوهای مخصوص نیز لازم است تسهیل شود ، هم برای تبدیل میلگردهای معمولی و هم برای تولید میلگردها با استفاده از هندسه معین.
 

دپارتمان تولید فولاد ضد زنگ

 

در نظر داشت اتخاذ مدل "فقط به موقع" برای کاهش عملیات حمل و نقل و سهام واسطه ای ، و مهلت های مقرر را انجام دهد. کنترل ماشین ، از نظر پیچیدگی دستگاه ها و نوع تولید ، بهینه سازی ، نظارت در زمان واقعی و اطمینان از قابلیت ردیابی مواد اولیه ، ماشین آلات و اپراتورها نیاز داشت. برای تسهیل پاسخی که به مشتری داده می شود ، ابزارهای تصویری ضروری به نظر می رسید. علاوه بر این ، می بایست برنامه های تعمیر و نگهداری ایستگاه های کاری را با یادآوری مهلت های مهم برای هر دستگاه ارسال شده مستقیم به اپراتور ، امکان پذیر کرد.
مواد اولیه دریافتی نیاز به ثبت در سیستم از طریق واسط با ERP گروه دارد. استفاده مجدد از برچسب های آسیاب در دستگاه ها نیز ضروری بود.

اداره لجستیک مورد نیاز برای اجرای بهینه در زمان واقعی در مدل Google Maps required مورد نیاز است. همچنین می خواست وزنهای تعیین شده توسط وزنه ها ، چه در هنگام ورود و چه در هنگام ورود کامیون ها ، به طور خودکار در اسناد تحویل بگنجد ، این امر همچنین باید به صورت اتوماتیک وزن مواد ورودی را نیز کنترل کند.
 
وزارت دارایی به یک الگوی هزینه استاندارد تولید بسیار دقیق ، تلفیق هزینه های غیرمستقیم و هزینه های استهلاک کارخانه و ماشین نیاز داشت. هزینه های عملیاتی از قبیل قدرت ، کنترل و نگهداری نیز باید مورد توجه قرار گیرد. هزینه تولید استاندارد بطور خودکار با هزینه واقعی تولید بر اساس چک های زمان واقعی انجام شده در هر مرحله از تولید با در نظر گرفتن مواد اولیه ، نیروی کار و لوازم جانبی مقایسه می شود.
برش باید تمام محصولات نهایی و نیمه تمام را ادغام کند. بنابراین لازم بود که بتوانیم سهام محصولات نهایی و نیمه تمام را به صورت خودکار و در هر زمان کمیت و ارزش گذاری کنیم. این نیاز مربوط به رزرو سهام و حرکات بدنی بود. در دسترس بودن سهام ردیابی شده نیز لازم بود.

راه حل پیشنهادی
پکیج مطلوب در حالت چند سایت + طراحی و ساخت مش مشکی استاندارد و ویژه + TouchBox
 

گسترش
مشتری یک تیم پروژه اختصاصی ، متشکل از حداقل یک متخصص از هر قطب (بخش مدیریت ، طراحی و مهندسی ، گروه تولید ، بخش لجستیک و دپارتمان دارایی) و همچنین یک مدیر IT را تهیه کرد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


تاریخ : ۵ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۸:۵۲ | نویسنده : zigzagwire | نظرات (0)نظرات (0)
[ ]
<<         >>


.: Weblog Themes By ttblog.ir:.